cenk-gumus
Avukat

Cenk Gümüş

Av. Cenk Gümüş, meslek hayatına 2005 yılında Çalık Holding bünyesinde başlamış ve akabinde İstanbul’da önemli hukuk bürolarında çalışmalarına devam etmiştir. Av. Cenk Gümüş, halen ulusal ve uluslararası şirketlerin şirket kuruluşları, birleşme/devralmaları, proje finansmanı ile kurumsal yönetim projelerini yönetmektedir. Bu alanlara ek olarak ayrıca enerji hukuku, gayrimenkul hukuku, iş hukuku ve start up alanlarında da çalışmaktadır. 2018 yılında İngiltere’ye yerleşerek burada uluslararası hukuk danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan Av. Cenk Gümüş, 2019 yılı itibariyle BerkerBerker bünyesinde de çalışmaya başlamıştır.

Çok uluslu şirketlerin Türkiye’deki yatırım süreçlerini de İngiltere (Londra) Ticaret Odası kanalıyla takip etmekte olan Av. Cenk Gümüş, yabancı şirketlerin Türkiye’de yatırımlarında yararlanacakları vergi muafiyetleri ve devlet teşvikleri konusunda kapsamlı ve ihtiyaç odaklı hukuki çözümler sunmaktadır.

 

Av. Cenk Gümüş, Hounslow Chamber of Commerce üyesidir.

Çalışma Alanları:

Şirketler Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Enerji ve Doğal Kaynaklar Hukuku

İş Hukuku

Borçlar Hukuku

Rekabet Hukuku

Start-Up

Eğitim:

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Kent Law Training Centre CLC/SQA Qualifications

Dil:

Türkçe
İngilizce

REKLAM YASAĞI 

Avukatlık Kanunu’nun 55. maddesi ve Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği hükümleri uyarınca, avukatların iş getirecek her türlü reklam faaliyetinden kaçınması gerekmektedir. İnternet sitesinde yayınlanacak bilgiler de Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği’nin 9. maddesinde tanımlanmış ve Türkiye Barolar Birliği’nin kararları ile şekillenmiştir. Bu nedenlerle daha önce yapılan işler ile müvekkil portföyüne ilişkin bilgiler sitemizde yer almamaktadır. Bu konuyla ilgili ilave bilgi talep edilmesi durumunda, lütfen info@berkerberker.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

AÇIKLAMA 

İnternet sitemizde yer alan haber, makale, bilgi notu, bülten vb. her türlü yazı, genel bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Her olay kendi içinde farklılık arz ettiği için sitemizde yer alan genel bilgilendirmelerden yola çıkarak bir hukuki görüş verildiği sonucuna varılmamalıdır. Bu kapsamda internet sitemizde yayınlanmış olan içeriklerle ilgili konu özelinde detaylı bilgi edinilmek istenmesi halinde ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sitemizde yayımlanan makaleler, bültenler, sitenin içerisinde yer alan her türlü bilgi ve logomuza ilişkin fikri haklar tarafımıza ait olup, büromuzun açık izni olmaksızın alıntı yapılamaz, kullanılamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve paylaşılamaz.